niedziela, 16 kwietnia 2017

Stać się dobrym jeźdźcem


My, jeźdźcy, kochamy narzekać. Kochamy mówić, że nic nam się nie udaje i kochamy użalać się nad swoim brakiem talentu. Ale co to daje? Smutna prawda taka, że nic.  

A jeśli by tak zacząć inaczej? Jeśliby tak wziąć sprawy w swoje ręce i podczas treningu dać z siebie sto procent? Albo i jeszcze więcej? 

Pewnie powiesz, że i tak to niczego nie da.  Ale skąd to wiesz? Skąd wiesz, że Ci się nie uda, skoro nigdy nie próbowałeś? 

Popełnisz mnóstwo błędów, to fakt. Im bardziej będziesz się starać, tym więcej błędów będziesz popełniać i tym więcej problemów napotkasz. Ale co z tego? Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego (Edward Phelps)


Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz. Zrób to, co możesz. (Arthur Ashe). Spróbuj! Po prostu spróbuj. Zrób pierwszy krok. A za nim następny. I jeszcze następny. Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok (Bruce Lee). 

Czy myślisz, że Dujardin urodziła się mistrzynią olimpijską? Czy myślisz, że nigdy nie czuła smaku porażki? Nie, ona wszystko to co najgorsze w dążeniu do sukcesu przeżyła. Postanowiła być ponad to. I wygrała. 

Więc spróbuj. Nie jutro, nie za miesiąc. Dzisiaj. Nie czekaj. Pora nigdy nie będzie idealna (Napoleon Hill). 

Będziesz chciał przestać. Będziesz chciał odpuścić. Ale jeśli będziesz ćwiczyć mimo to, osiągniesz sukces. Z początku efektów nie będzie. Na początku nigdy nie ma efektów. Bo wysiłek w pełni uwalnia swoją nagrodę dopiero po tym, jak osoba podejmie decyzję, że nigdy się nie podda (Napoleon Hill). 


Myślisz, że jesteś w złej pozycji? Że z punktu w którym się znajdujesz nie da się dojść do niczego? Uświadom sobie, że na dziesięć lat przed wygraną olimpijską, pewnien brytyjczyk złamał sobie kręgosłup. Musiał nauczyć się od nowa chodzić, biegać, jeździć... a mimo wszystko wygrał!

Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu (Mark Twain). A Ty masz pomysł. I odniesiesz sukces. Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić (Walt Disney). 

Staraj się zawsze, nawet (i w szególności), gdy Ci nie wychodzi! Co Ci szkodzi? Najwyżej wygrasz. 

Malwina

Ps. Zainterseowanych tym jeźdźcem, który otrzymał medal na Olimpiadzie mimo poważnego upadku (no i 58 na karku), przekierowuję tutaj

Pps. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt :). 
powered by Typeform
Copyright © 2014 JAK LEPIEJ JEŹDZIĆ KONNO? , Blogger
Wypasiony Katalog Stron